İptal & İade

Sipariş ettiğiniz ürünleri, siparişinizdeki ürünlerin size teslim edildiği ve size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz.

Cayma hakkınızın kullanımına ilişkin bildirimi Erzene Mah. 72 Sk. No:2 /A Bornova/İzmir adresine yazılı bildirimde bulunarak, 0544 215 55 94 numaralı destek hattımızı arayarak ya da info@seyiryayindagitim.com mail adresine mail göndererek tarafımıza iletebilirsiniz. 

İade edeceğiniz ürünlerin toplam tutarı …. TL ve üzeri olması halinde, ürünleri faturanız ile birlikte anlaşmalı kargo firmamız …….’ya ücretsiz olarak teslim edebilirsiniz. Ürünlerin toplam tutarının belirtilen tutardan düşük olması halinde ve/veya ürünlerin belirtilen kargo firması dışında başka bir taşıyıcıya teslim edilmesi halinde iade kargo bedeli tarafınızdan tahsil edilecektir.

İade ettiğiniz ürünün bedeli 14 gün içerisinde defaten kredi kartınıza geri ödenecektir. İnternet sitesi üzerinden taksitli alışveriş yapıldıysa bankanın iade koşullarına göre tek seferde ya da taksit şeklinde ödeme gerçekleştirilebilecektir. Konu ile ilgili olarak bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak ödeme bilgileri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler, abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete ve dergi gibi süreli yayınlar ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15’inci maddesinde düzenlenen hallerde cayma hakkı kullanamayacaktır.

İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. 

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri uyarınca cayma süresi sona erdikten sonra ürün iade talepleri kabul edilmemektedir. 

Ürün kullanılmamış, ambalajı açılmamış, paketi hasar görmemiş ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ise değişim şartlarına uygunluğu dahilinde değişim talepleriniz yerine getirilebilecektir.

Ayıplı olduğunu düşündüğünüz ürünleri teslim almayınız ve ayıplı olduğuna dair tutanak ile birlikte kargo firmasına geri veriniz. Ürünlerin teslim sonrasında ayıplı hale gelmesi halinde Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği uyarınca ürünü Erzene Mah. 72 Sk. No: 2/A Bornova/İzmir adresine göndermeniz ve ayıplı olduğuna ilişkin doküman ve bildirimlerinizi iletmeniz gerekmektedir.